20 години производствено искуство Кинески производители Топло продаваат водоотпорен филм со свртена иверица/бетонска плоча/кофражна иверица-низок пирс, но повеќе време за обновување

92031


Детали за производот

Ознаки на производи

Целосно тврдо дрво основни филм со кои се соочува иверица профил

Целосната иверица со облога на јадро од тврдо дрво е најквалитетната иверица на YIGE WOOD GROUP. Целосната обвивка со обвивка на јадрото од тврдо дрво е направена од целосен фурнир од тврдо дрво. 30 пати. Тоа е со највисок квалитет на пазарот. Марката на иверица со јадро со целосно тврдо дрво е LORDPLEX.

Постојат четири типа на филмска иверица произведена од YIGE WOOD, со брендови LORDPLEX (FULL HARDWOOD CORE), YIGEPLEX (POPLAR AND HARDWOOD COMBI CORE), ROCKMARINE (FULL POPLAR/EUCALYPTUS CORE) и BUILDPLEX (РЕЦИКЛИРАЊЕ НА ЈАДРО), соодветно. на Филмски соочени иверица одговараат на различни оценки и цени. Секој тип на филмска иверица има свои уникатни карактеристики и прилики за употреба. Клиентите можат да изберат различна иверица според нивните потреби.

Карактеристики на ЦЕЛОСНА тврдо дрво со основен филм со иверица

Име на производ: ЦЕЛОСНА ТРВДВНА иверица со главна фолија

Основен вид: Име: ФУРНИР НА ЦЕЛОСНО тврдо дрво.

Филм: кафеава, црна, црвена, зелена и така натаму.

Лепак: WBP PHENOLIC 

ЦЕЛОСНА ТРЕДВРВНА Основна иверица со соочување со филм Може да се повтори околу 6-10 пати со користење според проектите за апликација за кофражни.

Можете да ги добиете деталите за иверица со јадро од топола/ еукалиптус од табелата подолу

Производ: ФИЛМСКА ЛИЦА ИВЕРКА Видови: Тврдо дрво
Големина: 9-25mmx1220x2440/915x1830      Лепак: WBP фенолен
Филм:  DYNEA BROWN Грамаж: 120 g/㎡
Ср.
бр.
Имотот Единица Тест 
Метод 
Вредност на 
Тест 
Резултат
Содржината на влага % EN 322 8% Проверете
Густина kg/cbm EN 323 580 Проверете
Врзување
Квалитет
Врзување
Квалитет 
Mpa  EN 314  Макс: 1,65 Проверете
Мин: 0,85
Стапка на штета % ----- 60%
Свиткување
Модули 
на 
Еластичност
Надолжен Mpa EN 310 8000 Проверете
Странични 6000
Свиткување Надолжен Mpa 68 Проверете
Сила
N/mm Странични 53
Циклус на живот 10- 15 Повторено користење пати Според 
Проекти со кофражни апликација

Слики од иверица со кои се соочуваат целосно тврдо дрво

1
2
3

Апликација за иверица за соочување со целосно тврдо дрво

Иверицата со целосно тврдо јадро на филм се користи во надворешна бетонска конструкција, зграда/тунел/мост/брана/електрана итн.

1 Конструкција од бетон

2 Друго градежништво за бетон (метро, ​​мостови, брани, тунели, електрани итн.)

3 Усогласен со рамка од челична/алуминиумска легура, која служи како ѕид/плоча/колона од работните панели, формирајќи системи за конструкција на кофражни.

1
2
3

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја